Dlouhodobé zabezpečení kultur

Zajistíme vám spolehlivé a bezpečné uložení vašich kultur formou servisní lyofilizace kultur nebo formou bezpečného uložení v CCM.

Servisní lyofilizace kultur

V případě, že potřebujete mít vaše kultury po delší dobu kdykoliv k dispozici a hodláte je uchovávat na vašem pracovišti, jsme schopni vám je zabezpečit lyofilizací nebo formou přípravy želatinových disků.

Bezpečné uložení kultur

Tato služba vám zajistí spolehlivé a bezpečné uložení vašich kultur za optimálních uchovávacích podmínek na dohodnutou dobu. Zbaví vás starostí o kultury, které potřebujete zabezpečit v živém a geneticky nezměněném stavu, přičemž kultury zůstanou vaším výhradním vlastnictvím. Sbírka je jiným osobám neposkytuje, ani o nich nepodává žádné informace.

CCM přijímá k dlouhodobému uložení tyto mikroorganismy:

1. Bakterie
2. Houby
3. Kvasinky

K uložení jsou přijímány pouze ty druhy mikroorganismů, které se dají kultivovat na běžných kultivačních půdách za běžných podmínek, je možné je uchovávat lyofilizací a patří do rizikové skupiny 1 nebo 2 dle WHO.

Doba uchovávání kultur

Doba pro bezpečné uložení kultur je 2 roky nebo 5 let (dle volby ukladatele).

Po uplynutí této doby může ukladatel po dohodě s CCM prodloužit dobu úschovy až o dalších 5 let. V takovém případě provede CCM kontrolu životaschopnosti uložené kultury a na základě jejího výsledku rozhodne o dalším prodloužení deponování.

Během bezpečného uložení může zákazník kdykoliv požádat CCM o zaslání uložené kultury nebo její poskytnutí třetí osobě. Po ukončení bezpečného uložení Česká sbírka mikroorganismů vrátí zákazníkovi všechny zbylé ampule s kulturami.

Jak postupovat?

Před zasláním kultur mikroorganismů pro bezpečné uložení kontaktujte zaměstnance CCM. Na základě domluvy budete vyzváni k vyplnění příslušných formulářů, které nám zašlete společně s kulturou na naši adresu.

Podrobné informace ohledně deponování kultur najdete v tomto dokumentu:

Bezpečné uložení kultur mikroorganismů v CCM

Služby servisní lyofilizace a bezpečného uložení kultur v CCM jsou zpoplatněny dle našeho ceníku služeb.

Ceník služeb Kontakty

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info